Şirket 

DCH Mimarlık 2006 senesinde Alper Çakıroğlu ve Onur Demir tarafından İstanbul'da kurulan bir mimarlık ve tasarım hizmetleri ofisidir. 2014 senesinde ortalık yapısının değişmesiyle beraber şirket faaliyetleri Alper Çakıroğlu tarafından yürütülmektedir. Özellikle konut, konaklama ve ofis yapılarının tasarımları ve uygulamaları üzerinde uzmanlaşan DCH ekibi, proje çalışmalarını Kadıköy'deki ofislerinde sürdürmektedir.   

 

Alper Çakıroğlu

1981 senesinde İstanbul'da doğmuştur. Özel Doğuş Lisesi'nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi'nde mimarlık eğitimi almış,   İstanbul Teknik Üniversitesi Mimari Tasarım Programında yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır.Lisans ve yüksek lisans eğitimi süresince farklı gruplarla mimarlık ve kentsel tasarım alanında  ulusal ve uluslararası yarışmalara katılmış ve birçok ödül kazanmıştır.

Yıldız Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Şehir Bölge Planlama Programı'nda doktora çalışmasına devam eden Alper Çakıroğlu, 2006 senesinden bu yana profesyonel çalışmalarını kurucu ortağı olduğu DCH Mimarlık bünyesinde sürdürmektedir.   

© 2019 DCH MİMARLIK.