top of page
Ara

Akçelik LoungeAkçelik Demir Çelik Sanayii A.Ş. Çayırova TOSB yerleşkesi ofis binasının bodrum katında yer alan ardiye, arşiv ve depo olarak kullanılan ardıl alanlar, yemek salonu, seminer salonu, etkinlik/kokteyl alanına dönüştürüldü. Bu alanlar aynı zamanda çalışma saatleri içerisinde, alternatif bir çalışma alanı olarak kullanılabilecek, mesleki sunumların gerçekleştirilebileceği, etkinliklerin düzenlenebileceği, çalışanların boş vakitlerini geçirebileceği, özel görüşmelerini

gerçekleştirebileceği şekilde, kullanım açısından esnek olarak planlandı.Kullanımlar yalın ve net çizgilerle sınırlanırken, basit kullanıcı müdahalelerine ve gelecekte doğabilecek ihtiyaçların da karşılanmasına imkan verebilecek bir tasarım anlayışı tercih edildi.

Kat yüksekliğinin standartın üzerinde olması hacim genişliği olarak önemli bir avantaj sağlarken, mekan içerisinde ses düzeyinin kontrolünün sağlanması için duvar ve tavanlarda akustik özellikli kaplama malzemeleri tercih edildi.

Mekanların bodrum katta yer alması sebebiyle doğal ışık imkanı olmadığından, dolaylı aydınlatma çözümleriyle yumuşak ve homojen bir aydınlık kalitesi sağlanmasına özen gösterildi.

Ardiye Alanı ( Eski Durum )


コメント


bottom of page